Εγγραφές Α΄ τάξης Δημοτικού σχολικού έτους 2023-2024

Τα δικαιολογητικά εγγραφών για τους μαθητές της Α΄ Δημοτικού, της επόμενης σχολικής χρονιάς (σχολικό έτος 2023-2024) υποβάλλονται

από 1-20 Μαρτίου2023 , στο σχολείο από  τις 10.00 π.μ. – 12.30μμ.

κατόπιν τηλεφωνικού ραντεβού που θα έχει προηγηθεί στο 210-6202585.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται οι μαθητές που γεννήθηκαν

από 1-1-2017 έως 31-12-2017

και κατοικούν εντός της Σχολικής Περιφέρειας του 7ου Δημοτικού Σχολείου Κηφισιάς.

Η Σχολική Περιφέρεια του 7 ου  Δημοτικού Σχολείου Κηφισιάς ορίζεται από τα οικοδομικά τετράγωνα που περικλείονται από τις οδούς:

ΞΕΝΙΑΣ – Χ. ΤΡΙΚΟΥΠΗ – ΚΟΚΚΙΝΑΡΑ – ΗΡΟΔΟΤΟΥ –Κ. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ – ΑΝΕΜΩΝΗΣ – Μ. ΜΠΟΤΣΑΡΗ – ΟΡΙΟ ΟΙΚΙΣΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ – ΑΓ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝΟΣ – Κ. ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΥ – ΧΕΙΜΑΡΑΣ – ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΩΤΡΙΑΣ – ΦΙΛΛΥΔΟΣ – ΑΥΡΑΣ – ΞΕΝΙΑΣ

Για την εγγραφή θα χρειαστούν

1. Αίτηση – υπεύθυνη δήλωση γονέων/κηδεμόνων (το έντυπο δίδεται από το σχολείο)
  1. Το Βιβλιάριο Υγείας  όπου να φαίνεται ότι έχουν γίνει τα απαραίτητα εμβόλια.
  1. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ:  https://blogs.sch.gr/5dimkifis/files/2023/02/ΑΔΥΜ.pdf)
  2.
  3. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο διαπιστώνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή.
  1. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.

Για τους αλλοδαπούς μαθητές απαιτείται Πιστοποιητικό  Γέννησης

(εφόσον έχουν γεννηθεί στην Ελλάδα) ή Ληξιαρχική Πράξη Γέννησης, επίσημα μεταφρασμένη.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου