Ανακοίνωση για τον αγιασμό

Αγαπητοί γονείς ,

Σας ενημερώνουμε ότι ο καθιερωμένος Αγιασμός στο σχολείο μας θα τελεστεί  τη Δευτέρα 11-09-2023 και ώρα 09.00 π.μ. στον προαύλιο χώρο του σχολείου.  Ώρα προσέλευσης των μαθητών 08.45-09.00 π.μ.  Μετά την τέλεση του Αγιασμού οι μαθητές/τριες θα εισέλθουν στις τάξεις τους με τους/τις εκπαιδευτικούς, θα παραλάβουν τα βιβλία τους και θα αποχωρήσουν  περίπου στις 9.45 π.μ. με ευθύνη των γονέων τους.

Κατά την προσέλευσή τους στο σχολείο οι μαθητές/τριες:

• Θα πρέπει να έχουν μαζί τους τη σχολική τσάντα.

Οι γονείς/κηδεμόνες μπορούν να συνοδεύσουν τα παιδιά τους εντός του σχολικού χώρου και να παραστούν στον αγιασμό, ευρισκόμενοι πίσω από τις σειρές που παρατάσσονται οι μαθητές/τριες.

• Από την Τρίτη 12-9-2023, το σχολείο θα λειτουργήσει με κανονικό ωράριο (8.15 π.μ.-1.15 μ.μ.).
  • Το Ολοήμερο πρόγραμμα, θα λειτουργήσει κανονικά την ίδια μέρα και οι μαθητές/τριες θα σχολάσουν ανάλογα με την ώρα που έχει δηλωθεί.
  • Οι μαθητές θα πρέπει καθημερινά να βρίσκονται στο σχολείο στην ώρα τους (08.00-08.15 π.μ).

Ευχόμαστε σε όλες και όλους καλή σχολική χρονιά!

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων