Σχολικό έτος 2016-2017 Εγγραφές – Μετεγγραφές

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2016-2017 ΕΓΓΡΑΦΕΣ – ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή στην Α` τάξη του Δημοτικού Σχολείου είναι τα εξής:
α. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή (το έντυπο υπάρχει στην ιστοσελίδα του σχολείου- δες έντυπα και συμπληρώνεται από τον/την παιδίατρο».
β. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
γ. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή « λογαριασμός Δ.Ε.Η, μισθωτήριο συμβόλαιο ή το έντυπο Ε1 των γονέων».
δ. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου.

Οι εγγραφές θα πραγματοποιηθούν κατά το χρονικό διάστημα από 1 Ιουνίου έως 21 Ιουνίου και ώρες: 8:30 – 10:30.

ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΕΣ

Οι γονείς που επιθυμούν να πραγματοποιήσουν μετεγγραφή των παιδιών τους στο Σχολείο μας – με την προϋπόθεση, όμως, να διαμένουν στα όρια του Σχολείου (δείτε το στοιχείο γ των εγγραφών) – πρέπει να υποβάλουν αίτηση μετεγγραφής στο Σχολείο που φοιτούσε ο μαθητής έως τώρα, από τις 15.06.16. Στη συνέχεια, προσκομίζουν στο Διευθυντή του 7ου Δ.Σ το υπηρεσιακό σημείωμα που έλαβαν από το προηγούμενο σχολείο.

Οι αιτήσεις θα γίνονται δεκτές από τις 15.06.16 έως τις 21.06.16 και από τις 08:30 έως 10:30.

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ