ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΗΜΕΡΑ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

Παιδιά μου,

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, θεσμοθέτησε την Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού από το σχολικό έτος 2014-2015. Μάλιστα την προσδιόρισε και χρονικά να πραγματοποιείται την πρώτη Δευτέρα του Οκτωβρίου. Έτσι, λοιπόν, την προσεχή Δευτέρα , θα διεξαχθεί για δεύτερη φορά με θεματικό άξονα: « Σχολικός Αθλητισμός – Συμμετέχω και μαθαίνω τα ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και τα Παραολυμπιακά Αθλήματα».

Πυρετώδεις ήταν εδώ και ημέρες οι προετοιμασίες του αθλητικού τμήματος του Σχολείου μας. Οι αεικίνητοι συνάδελφοι, Φιλοπούλου Μαίρη και Νίκος Σωτηρόπουλος, εργάστηκαν για πολλές ημέρες και παρουσίασαν σήμερα στον πολυπληθή σύλλογο των διδασκόντων, ένα εντυπωσιακό πλάνο των δραστηριοτήτων που θα λάβουν χώρα κατά τη διάρκεια της ημέρας.

Δια του λόγου το αληθές, παραθέτουμε το πρόγραμμα: 5Oct_athlimata

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ