Εθελοντική δράση 7ου Δημοτικού Σχολείου Κηφισιάς – Οδυσσέας Ελύτης

Την Κυριακή 14/04/2024, στις 10.00 η ώρα μαζευτήκαμε εκπαιδευτικοί, γονείς, μαθητές/τριες στον προαύλιο χώρο του 7ου Δημοτικού Σχολείου Κηφισιάς – Οδυσσέας Ελύτης.

Τα φυτά, τα ποτιστήρια και τα σκαλιστήρια περιμένουν τους εθελοντές μας.

Περιποιηθήκαμε τα παρτέρια μας,

Φυτέψαμε και ποτίσαμε τα φυτά μας.

Φτιάξαμε το πρώτο επιδαπέδιο παιχνίδι μας.

Η δράση μας ανέβηκε στον χάρτη δράσεων της εθελοντικής οργάνωσης Let’s do it, Greece!

Ευχαριστούμε θερμά όσους συνέβαλαν στην πραγματοποίησή της. Την υπηρεσία Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Κηφισιάς για τον καθαρισμό του μικρού δάσους που βρίσκεται στην αυλή του σχολείου μας, την Υπηρεσία Πρασίνου του Δήμου Κηφισιάς για την προσφορά  των αρωματικών φυτών και την επιμέλεια των παρτεριών, τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που στήριξε αυτή τη δράση, τους πολίτες που επισκέφθηκαν το σχολείο μας και συνέβαλαν σε αυτήν.

Ραντεβού στην επόμενη δράση και ελπίζουμε η οικογένεια των εθελοντών να μεγαλώσει!