Ανακοίνωση για τη γιορτή και την παρέλαση της επετείου της 25ης Μαρτίου

Αγαπητοί γονείς,

Καλησπέρα σας και καλή Σαρακοστή!

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 θα πραγματοποιηθεί ο εορτασμός για την επέτειο της εθνικής γιορτής της 25ης Μαρτίου στις 8.15 π.μ. από τη Στ΄ τάξη του Σχολείου μας στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων.

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει και οι μαθητές/τριες θα αποχωρήσουν στις 9.30 π.μ. στη λήξη της γιορτής με ευθύνη των γονέων τους.

Τη Δευτέρα 25 Μαρτίου 2024 η σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα πρέπει να βρίσκονται για τη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Ευαγγελισμού της Θεοτόκου στη Νέα Ερυθραία στις 10.30, όπου θα συναντήσουν την κ. Σιδέρη Δέσποινα.

Οι υπόλοιποι μαθητές/μαθήτριες που θα συμμετάσχουν στην παρέλαση θα πρέπει να βρίσκονται στην οδό Κ. Βάρναλη και Ελ. Βενιζέλου, στις 11.00 π.μ., όπου θα συναντήσουν τον κ. Χρήστο Αστερίου και τον γυμναστή μας τον κ. Νικόλαο Σωτηρόπουλο.

Η παρέλαση θα ξεκινήσει στις 11.30 π.μ. από την συμβολή της Λεωφόρου Ελ. Βενιζέλου και της οδού Κ. Βάρναλη.

Μετά τη λήξη της παρέλασης οι γονείς θα παραλάβουν τα παιδιά τους από τη συμβολή των οδών Καρασταμάτη Αλεξάκη και Ι. Δρυμπέτη ( στο ύψος του Γυμνασίου της Ν. Ερυθραίας).