Το 7ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς – Οδυσσέας Ελύτης σάς καλωσορίζει!

Το  7ο Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς – Οδυσσέας Ελύτης σάς καλωσορίζει στη νέα αναβαθμισμένη ιστοσελίδα του

7o Δημοτικό Σχολείο Κηφισιάς Οδυσσέας Ελύτης,στην Πολιτεία

Στην ψηφιακή εποχή μας, και ιδιαίτερα αυτήν την περίοδο της επιδημικής κρίσης που επιβάλλονται λόγω των συνθηκών η τηλε-επικοινωνία και οι κάθε είδους ασώματες επαφές, θεωρήσαμε αναγκαίο όλοι εμείς οι εκπαιδευτικοί την αναβάθμιση της ιστοσελίδας του σχολείου μας. Για τον σκοπό αυτό εργάστηκε ο συνάδελφος εκπαιδευτικός της πληροφορικής  τον οποίο και ευχαριστούμε.
Μέσα από αυτή την αναβάθμιση, ο συνεχής εμπλουτισμός της ιστοσελίδας θα συμβάλει στην καλύτερη σύνδεση της σχολικής μονάδας με την τοπική κοινωνία στην οποία είναι ενταγμένη.
Με την προϊούσα «ανάπτυξη» της ιστοσελίδας θα αναρτώνται:

• Εγκύκλιοι που αφορούν τη λειτουργία της σχολικής μονάδας
  • Διάφορες σχολικές δραστηριότητες και συμμετοχές
  • Πολιτιστικές εκδηλώσεις και δράσεις
  • Εκπαιδευτικό υλικό για όλες τις τάξεις
  • Θέματα παιδαγωγικής, ψυχολογίας και  συμβουλευτικής γονέων
  • Θέματα ειδικής αγωγής και διαπαιδαγώγησης
  • Ανακοινώσεις και δράσεις του Συλλόγου Γονέων

Αν και σε καμία περίπτωση μια ιστοσελίδα δεν μπορεί να υποκαταστήσει τη ζωντανή επικοινωνία και τη φυσική παρουσία των εμπλεκομένων στη λειτουργία της σχολικής κοινότητας, πιστεύουμε ότι η αναβάθμισή της θα συμβάλει θετικά στη διεύρυνση των δυνατοτήτων πληροφόρησης και ενημέρωσης για θέματα που έχουν άμεση σχέση με το σχολείο μας.

Ο Διευθυντής του σχολείου

Λάμπρου Χρισταπόστολος